מי באמת צריך שירותי ניהול תוכן?

ניהול תוכן

כל עסק, קטן כגדול, משקיע כיום באתר אינטרנט עדכני, עשיר ומעוצב. אתר האינטרנט מציג את העסק ללקוחות פוטנציאליים, לקולגות, למשקיעים, לשותפים עסקיים ולמעשה לכל מי שמתעניין בתחום. הוא מהווה חלק ממערך השיווק, המיתוג והפרסום, פעמים רבות נערכות באמצעותו עסקאות, הוא מהווה אמצעי ליצירת קשר ולאספקת מידע אמין על השירותים שהעסק מציע ועל האנשים שעומדים מאחוריו.

כל אתר רציני מכיל תוכן רלוונטי לעסק, כך שהתוכן משמש לקידום התדמית של העסק ובו זמנית גם מסייע לקידום האתר במנועי החיפוש השונים.

מהו ניהול תוכן באתרי אינטרנט?

כשמדברים על תוכן הכוונה היא לכל התוכן השיווקי והמקצועי המצוי באתר מסוים.

תוכן שיווקי– כולל בין היתר את עמוד הבית, קטעי טקסט המפרטים את היתרונות של המוצר או העסק, מזמינים לקוחות, מציגים את הבעלים או את אנשי המפתח בחברה ועוד. כך למשל ספא מסוים יכול לפרט את יתרונותיו, את הטיפולים שהוא מציע ואת המבצעים העדכניים.

תוכן מקצועי– כולל בעיקר מאמרים וכתבות ענייניים שמסקרים את התחום המקצועי הקשור בעסק. כך למשל עסק למכירת מכשירי חשמל יכול לפרסם כתבה אובייקטיבית על סוגים שונים של רמקולים, מבלי לשווק סוג מסוים. האתר מעניק ללקוח מידע על המוצרים מבלי שהלקוח יחוש שהוא נתון ללחצים פרסומיים. העסק מרוויח מכך יוקרה מקצועית, וגם מעניק שירות ללקוחותיו, שנהנים מגלישה באתר מעניין שמספק להם מידע בצורה פשוטה וזמינה.

לפעמים ההפרדה בין תוכן שיווקי למקצועי אינה חד משמעית, כיוון שכל התוכן המפורסם באתר מסוים נועד בעצם לשווק ולמתג את אותו עסק. מה שהלקוח לא מודע אליו, זה שהכתבות והמאמרים המוצעים לו באתר שבו הוא גולש, גם מסייעים לאתר להתקדם ברשימות של מנועי החיפוש.

ניהול תוכן באינטרנט

למה צריך ניהול תוכן לאתרים?

ניהול תוכן באתר הוא דבר מורכב מאחר ויש להתחשב במספר רב של גורמים, בראש בראשונה התוכן מיועד לגולש אולם עריכת התוכן צריכה להתחשב במילות המפתח, בבניית מערכת קישורים פנימית נכונה, בנושאי הכתבות, בחלוקה לעמודים ועוד.

מנועי החיפוש, ובראשם גוגל, יודעים להבחין האם התוכן באתר הוא איכותי או לא. למשל שימוש מוגזם במילות מפתח יסווג את האתר כ"לא איכותי" והוא ידורג במקום נמוך ברשימת החיפוש.

כדי לשמור על רלבנטיות ועל מקום יציב בראש רשימות החיפוש, התוכן באתר צריך להתעדכן באופן שוטף, להיות מקצועי וכתוב בצורה נאותה, ללא שגיאות כתיב וטעויות אחרות.

מנהל התוכן (או עורך התוכן) הוא מי שדואג להזנה שוטפת של תכנים באתר. הוא גם דואג לאיכות התכנים, להגהתם, לשיבוץ מילות מפתח בצורה מותאמת למנועי החיפוש- אך לא מופרזת, לפיזור מדויק של התכנים, לכתיבה שיווקית ולקידום תכני האתר במנועי החיפוש.

התפקיד שלו הוא קריטי למיתוג האתר וקידומו במנועי החיפוש, והוא חייב להיות אדם מקצועי ובעל ניסיון בתחום כדי להכיר מקרוב את מנועי החיפוש ולנהל בהתאם את כל הפרמטרים הקשורים בתוכן האתר.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *